Zostałam zaproszona do akcji edukacyjnej firmy Tetra Pak pod hasłem „karton zamiast konserwantów”. Akcja ta ma zachęcić do do przemyślanych wyborów konsumenckich i zdrowszego odżywiania.

Opakowania zamiast konserwantów

Mało kto wie, że Tetra Pak, dzięki wielowarstwowym opakowaniom kartonowym, technologii utrwalania produktów w procesie pasteryzacji lub sterylizacji oraz ich pakowaniu w odpowiednich warunkach, dostarcza niezbędne elementy, by zapewnić trwałość produktu bez konieczności stosowania konserwantów.

Czy wiemy jak unikać konserwantów? Czy znamy oznaczenia na produktach spożywczych?

65% konsumentów jest przekonanych, że do zapewnienia świeżości soku lub napoju są potrzebne konserwanty. Ile osób czyta etykietki na opakowaniach? Wystarczy wybierać soki i napoje w kartonach. Produkty zapakowane w sposób aseptyczny nie wymagają dodawania konserwantów, a ich okres przydatności do spożycia wynosi nawet kilkanaście miesięcy! Jeśli w składzie znajdziesz substancje, oznaczone symbolami od E 200 do E 252 lub od E 280 do E 285, spróbuj z tej samej grupy artykułów wybrać inny produkt – bez konserwantów. Im bliżej początku listy składników pojawia się nazwa substancji konserwującej, tym więcej znajduje się jej w produkcie.

Dlatego akcje jak ta są potrzebne, powinniśmy dzielić się informacjami.

Konkurs

Wspólnie z Tetra Pak chciałam zaproponować Wam wzięcie udziału w konkursie, który będzie promował zasady zdrowego odżywiania i sposoby unikania konserwantów w naszej codziennej diecie.

Zasady konkursu

Zabawa potrwa 10 dni, od dziś do 29 czerwca i będzie podzielona na 2 etapy:

I etap

Wasze zadanie: w komentarzach do tego wpisu lub na adres e-mail: kasia@fabrykaprzepisow.pl, nadeślijcie przepis na zdrowy deser, oczywiście oparty na produktach bez konserwantów. Takich zdrowych słodkości nigdy nie za dużo, a ja je chętnie też później przetestuję. Na odpowiedzi czekam przez 7 kolejnych dni czyli do niedzieli 26-go czerwca, do godziny 22:00.

Spośród nadesłanych przepisów wybiorę 5 moim zdaniem najciekawszych, te przepisy przejdą do II etapu.

II etap

Waszym zadaniem będzie wybór zwycięzcy! Zagłosujecie na na najlepszy przepis spośród pięciu, które wybrałam na zakończenie I-go etapu. II etap rozpocznie się w poniedziałek 27-go czerwca. Głosowanie potrwa przez trzy kolejne dni, aż do środy (do północy) 29 czerwca.

Pamiętajcie, to Wy decydujecie który przepis zwycięży, więc głosujcie w drugim etapie!

Nagroda

Skoro jest konkurs, musi być też nagroda, a ta jest bardzo atrakcyjna! Nagrodą jest weekendowy pobyt w ekskluzywnym Spa dla zwycięskiego czytelnika oraz blogera, czyli mnie. Będzie to wspólny wyjazd, do dowolnego Spa, w niemalże dowolnym terminie. Kwota nagrody to 2000 PLN, do wykorzystania na dwie osoby.

Ważne: by wygrać nagrodę musimy wspólnie o nią zawalczyć . Jednocześnie ze mną konkurs ten organizuje kilka innych blogów (4) i musimy powalczyć również z nimi. Nagroda jest jedna, a o zwycięskim blogu zadecyduje organizator konkursu, czyli Tetra Pak.

Dlatego komentujcie, komentujcie, komentujcie! Im więcej osób weźmie udział w konkursie i im ciekawsze będą nadesłane przepisy, tym większa będzie Nasza szansa na zwycięstwo. Osobę, która wygra konkurs, czeka szampański relaks i dobra, wspólna zabawa.

P.S Podatek od nagrody pokrywa organizator konkursu (Tetra Pak)