Nie wiem czy wiecie, ale za kilka dni Fabryka Przepisów będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny i mamy kilka niespodzianek dla Was. Trochę zmian na samej stronie i foremki silikonowe do rozdania, ale o nich później.

Najważniejszą zmianą jest nowa formuła i nowa szata graficzna strony, która mam nadzieję spodoba się Wam.

Jest też nowy zespół: Ja i mój mąż Michał, który od dziś oficjalnie prowadzi Fabrykę Przepisów razem ze mną. Obiecał, gotować dla Was i robić piękne zdjęcia. Wierzcie mi gotuje świetnie :). Michał również dba o stronę techniczną.

Dlaczego nowa formuła? Dlaczego magazyn?

Fabryka przepisów do tej pory, dokładnie do wczoraj, była blogiem. Wszystkie przepisy, które publikowałam, właściwie po kilku dniach były niewidoczne, stare ginęły wśród całej treści. Owszem, staraliśmy się pokazać więcej, ale z blogiem tak już jest, że możliwości są ograniczone.

Nad nową magazynową formułą myśleliśmy od dawna, teraz wreszcie znaleźliśmy czas aby przeprojektować stronę. Blog będzie prowadzony nadal, ale teraz jest oddzielną sekcją. To pozwoli nam na swobodniejsze traktowanie wpisów na nim, a powiem wam, że poza przepisami mamy mnóstwo pomysłów. Teraz posty nie będą się mieszać z przepisami, a ciekawe tematy będą łatwiej dostępne.

Sekcje Fabryki Przepisów

Pozostawiliśmy dwie sekcje w menu głównym: wytrawne i na słodko, czyli tak jak było. Tam będą same przepisy ze zdjęciami, które otwierają się w galerii. Każda z sekcji zawiera kategorie dzięki którym łatwiej odnajdziemy interesujący nas przepis. Strona umożliwia też łatwiejsze poruszanie się po kategoriach. Układ strony i design jest czysty i przejrzysty, to lubię w niej teraz najbardziej.

Na stronie samego przepisu jasny jest podział na składniki i przygotowanie, a z prawej strony są: TIP-sy ze wskazówkami do przepisu oraz czas przygotowania potrawy, czas gotowania i ilość porcji. Wkrótce dodamy jeszcze kilka przycisków, np. wydrukuj listę składników i wydrukuj przepis. Wybaczcie, że nie wszystko jest od razu, ale mój mąż nie sypia prawie do dwóch tygodni i musi chwile odpocząć :), dlatego kilka technicznych drobiazgów zostawiliśmy na później.

Pozostała również sekcja Kuchnia ABC z jedną różnicą, zamierzamy bardziej aktywnie ją poszerzać. I tu nasza prośba do Was: jeśli macie jakieś pomysły, wiecie co powinno się tam znaleźć, to proszę, piszcie. Można wysłać do nas e-mail lub skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy. Bardzo miło będzie nam tworzyć Kuchnię ABC razem z wami.

Nowa Fabryka Przepisów to:

  • Przejrzysty układ przepisów i łatwy dostęp
  • Szersza możliwość publikowania artykułów na blogu
  • Nowe, dobrze przedstawione kategorie
  • Nowa galeria przy przepisach
  • Więcej informacji: czasy przyrządzania potraw, ilość porcji, TIP-wskazówki, itd.
  • Nowy, prosty design
  • Regularna publikacja przepisów

I na koniec najważniejsza część Fabryki: strona główna, jej wizytówka. Jest tam główne zdjęcie z najnowszym przepisem oraz mniejsze zdjęcia – przepisy z ostatnich kilku dni. Na jednej stronie macie przegląd całego tygodnia. Oczywiście jest też przegląd bloga, bo o nim nie zapominamy i możemy zerknąć co tam się dzieje. Czy może są jakieś nowe konkursy? Artykuły? I ważne, mamy cały katalog kategorii dostępny na jednej stronie.

Myślicie, że to wszystko? Nie, to nie wszystko. Mamy tyle pomysłów, że trudno będzie powiedzieć o Fabryce, że jest w 100% skończona. Ciągle jest coś co można poprawić i ulepszyć. Zdradzę Wam jeszcze, że w najbliższym czasie powstanie nowa sekcja: składniki, a kolejny etap to bardziej rozbudowana wyszukiwarka przepisów.

Jak widzicie, magazynowa formuła jest całkiem ciekawa i ma więcej do zaoferowania, a to dopiero początek. Pomysłami zapisaliśmy prawie cały notatnik, szkoda tylko, że doba ma jedynie 24 godziny.

Niespodzianka

Na koniec mamy małą niespodziankę. Wśród osób które dziś i jutro zostawią komentarz, a w nim napiszą co najbardziej im się na „nowej” Fabryce podoba lub nie podoba (uzasadniając swoją opinię, tylko konstruktywna krytyka), rozlosujemy dwa zestawy po 12 sztuk silikonowych foremek do muffinek, plus niespodzianka, taki drobny upominek z okazji pierwszych urodzin Fabryki Przepisów.

Miłego zwiedzania

Kasia i Michał