Tort z małpką

Porządkując zdjęcia w komputerze znalazłam mnóstwo zdjęć tortów jeszcze sprzed czasów pisania bloga i rozczuliłam się. Ten czas tak szybko leci, pisze już prawie trzy lata z czego ostatnie dwa były bardzo burzliwe.

Dwie poważne przeprowadzki, w tym jedna z Anglii, urodziłam synka, córka miała zawirowania w szkole, długo by można tak pisać, a to jeszcze nie koniec.

Tak sobie przypomniałam jak było fajnie pojawiać się na imprezach u znajomych i przynosić różne pyszności, nie ukrywam, głównie torty. Tak też kilkanaście z nich zostało sfotografowanych, choć nie były to czasy gdy dbałam o kompozycję czy światło. Teraz zdjęcia byłyby pewnie lepsze. Mimo to pomyślałam sobie, że pokażę je Wam (kilka z nich jest na blogu, kilka pewnie rozpoznacie), może komuś przydadzą się jako ściągawka lub jako inspiracja.

Mam tam kilka „kwiatków” z którymi wiążą się różne historie. Gdy zrobiłam Kubusia Puchatka znajomi zachwycili się, nie tylko wyglądem, ale też smakiem. Namawiali, otwórz cukiernię! tort20Tak chwilę później miałam swoją domową cukiernię i piekłam torty na zamówienie, jak np. 40 cytrynową, na 40 rocznicę ślubu dla uroczej pary Anglików czy ślubny tort z różami na górze, to był dopiero zarobek i wyzwanie. Jest tam pyszny Black Forest lub Czarny Las jak wolicie z pyszną wiśniową frużeliną, Jeż którego nauczyłam się jeszcze w czasach studenckich, nie pytajcie kiedy to było i tak nie powiem :) Tort z małpką dekorowałam całą noc :) Torty dla mojej córeczki na drugie, czwarte i szóste urodziny. Pamiętam, że na piąte były motylki…

Właściwie każdy z nich ma swoją historię, jedne bliższą inne dalszą memu sercu, wszystkie je dokładnie pamiętam. Jeszcze coś: marzę, że ktoś w moje urodziny podaruje mi taki domowy tort, ale cóż wiecie jak jest, podobno szewc bez butów chodzi, a ja ciągle czekam…

Miłego dnia i oglądania, a jeśli macie pytania o dekoracje to zapraszam do komentarzy.

Torty urodzinowe i weselny. Dekoracja żywe róże lub róże z lukru plastycznego

1. Torty urodzinowe i weselny. Dekoracja żywe róże lub róże z lukru plastycznego

torty urodzinowe dla dzieci :)

2. Torty urodzinowe dla dzieci :)

Tort kokosowy z małpka z lukru plastycznego, płaska postać z bajki i kostki z imieniem

3. Tort kokosowy z małpka z lukru plastycznego, dekoracja to płaska postać z bajki, małpka i kostki z imieniem

tort-wpis5

4. Torty urodzinowe dla dziewczynki i na rocznicę ślubu