Muffinki z przepisu Nigelli Lawson. Proste do przygotowania, zresztą tak jak większość jej przepisów. Sami musicie spróbować i ocenić czy Wam smakują, nam smakowały.

Składniki

  • 3 dojrzałe banany
  • 125 ml oleju
  • 2 jajka
  • 100g cukru
  • 225g mąki pszennej
  • 3 łyżki kakao
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia lub sody

Przygotowanie

  1. W misce rozgniatamy banany, możemy to zrobić mikserem. Następnie dodajemy olej, miksujemy. Dodajemy cukier, następnie jajka i cały czas miksujemy. Możemy też wszystko wymieszać ręcznie, pamiętając o dokładnym rozgnieceniu bananów.
  2. Mąkę mieszamy z kakao i proszkiem do pieczenia, wszystko razem przesiewamy. Mąkę łączymy z masą bananową i mieszamy, aż składniki się połączą. Foremkę do muffinek wykładamy papilotkami i rozkładamy po równo masę czekoladowo-bananową. Wierzch można posypać pokruszoną czekoladą.
  3. Piekarnik nagrzewamy do 200ºC, wstawiamy muffinki i pieczemy ok. 15–20 minut. Smacznego!

Nigella Lawson

Nigella zapoczątkowała nowe podejście do gotowania, mówiące, że należy je traktować jako formę relaksu, a nawet pasję.
Urodziła się w styczniu 1960 roku w Wielkiej Brytanii. Jest dziennikarką i autorką książek o tematyce kulinarnej. Pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach. Nigella jest absolwentką elitarnej Lady Margaret Hall w Oxfordzie, gdzie studiowała filologię średniowiecza. W drugiej połowie lat 80-tych została zastępcą redaktora naczelnego w „Sunday Times”. Prawdopodobnie, właśnie ta praca doprowadziła ją w końcu na pozycję zastępcy edytora literackiego, magazynu Sunday Times, oraz niezależnego pisarza publikacji takich jak The Guardian i Daily Telegraph czy też Bon Appetit.

Książki i programy

Jest pomysłodawczynią dwóch programów emitowanych w brytyjskim Chanel 4. Są to programy o tematyce kulinarnej i cieszą się ogromną popularnością. Jest też autorką wielu książek kulinarnych, min.: Nigella Gryzie, Nigella Gotuje, Lato w kuchni przez okrągły rok, Niggella Express, Niggella Świątecznie.

Książka „Nigella Gotuje” znalazła się na liście najchętniej czytanych.

Zmniejszyłam ilość cukru do 80g, wg mnie taka ilość jest wystarczająca.