Do tej dekoracji zainspirowała mnie książka Debbie Brown. Jedyna jak do tej pory w Polsce, z dekoracjami tortów dziecięcych w stylu angielskim i o ile sam smak tortów pozostawia wiele do życzenia to dekoracje są świetne. Polecam.
Odkryj Magiczne przepisy na Wigilię!
Czy jesteś gotowa na świąteczne przysmaki, które zachwycą Twoich gości? Zajrzyj do mojego e-booka „Najlepsze wigilijne przepisy” i odkryj ponad 150 stron inspirujących przepisów łączących tradycję z nowoczesnością. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!
Składniki
- lukier plastyczny
- barwnik spożywczy: różowy lub czerwony, żółty, zielony i brązowy
- cukier puder w pojemniku z sitkiem
- klej cukrowy
Przybory:
- mały pędzelek, do klejenia
- wykrawaczka w kształcie małego kwiatuszka
- wykrawaczka okrągła, lub końcówka od rękawa cukierniczego
- wykałaczki
Przygotowanie
- Głowy świnek. 125g lukru plastycznego zabarwiamy na różowo, a 15g na ciemnoróżowy. Z różowego lukru toczymy trzy kulki, każda może być innej wielkości: tata-świnka, mama-świnka i mała-świnka.
- Na każdej kuli zaznaczamy pod kątem okrągłą wykrawaczką – uśmiech. Oczka możemy zaznaczyć wykałaczką lub końcówką pędzelka – jeśli jest ze szpicem. Z różowego lukru dla każdej kuli/głowy formujemy parę trójkątnych uszu, zadartych na cieńszych końcach.
- Z ciemnoróżowego lukru lepimy owalny ryjek i wykałaczką nakłuwamy dwie dziurki ( można utoczyć mała kuleczkę i spłaszczyć ją, uzyskamy wtedy owalny ryjek).
- Zadek. Aby powstał świński zadek z różowego lukru toczymy kulkę, nożem zaznaczamy linię na kulce. Następnie toczymy cieniutki wałeczek i skręcamy go w zakręcony ogonek. Formujemy również dwie małe stopy: małe kuleczki, z jednej strony lekko spłaszczone – później je przykleimy do zadka.
- Kwiatki. Kawałek białego lukru rozgniatamy lub wałkujemy na 2–3 mm grubości i wykrawaczką w kształcie kwiatuszka wycinamy kilka kwiatków. Możemy zrobić ich więcej i umieścić je później na torcie. Środek kwiatuszka smarujemy klejem cukrowym, i wkładamy tam żółtą kuleczkę (w tym celu zabarwiamy odrobinę lukru plastycznego na żółto).
- Łatka. Kawałek lukru plastycznego barwimy na brązowo, i lepimy mała łatkę, którą później przykleimy do największej głowy świnki: taty świnki.
- Przygotowane elementy świnek, zostawiamy do przeschnięcia na ok. 1 godzinę, łatwiej je się skleja gdy przeschną oraz nie ulegają łatwo deformowaniu.
- Sklejanie świnek. Po tym czasie klejem cukrowym przyklejamy uszy i ryjek do każdej ze świnek. Do taty-świnki przyklejamy łatkę, do mamy-świnki stokrotkę, do zadka, łapki i ogonek (zobacz zdjęcia). Zostawiamy do wyschnięcia. Miłej zabawy!
W galerii zdjęć możecie obejrzeć jak wyglądały świnki przed sklejeniem oraz tort w którym wykorzystałam świnki do dekoracji.
Najlepiej taką dekorację robić kilka dni lub przynajmniej dzień przed składaniem i dekorowaniem tortu. Dekoracja ładnie wyschnie i będzie bardziej trwała.
Dodatkowo możemy zrobić zieloną trawę. Zabarwiamy lukier na zielono i trąc go na drobnej tarce tworzymy źdźbła trawy. Gdy świnki ułożymy na torcie, trawę rozkładamy między nimi, dodatkowo dekorujemy stokrotkami.
Odkryj Magiczne przepisy na Wigilię!
Czy jesteś gotowa na świąteczne przysmaki, które zachwycą Twoich gości? Zajrzyj do mojego e-booka „Najlepsze wigilijne przepisy” i odkryj ponad 150 stron inspirujących przepisów łączących tradycję z nowoczesnością. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!